У Трускавці лідером з надання медичних послуг в цілому та зокрема в галузях проктології і гастроентерології є підприємство ЗАТ «Трускавецькурорт» та Медичний Центр «Мед-Палас».

[26.03.2014]

Проктологія в Трускавці

                У Трускавці лідером з надання медичних послуг в цілому та зокрема в галузях проктології і гастроентерології є підприємство ЗАТ «Трускавецькурорт» та Медичний Центр «Мед-Палас». Оснащення цих медичних закладів є на найвищому рівні, а обладнання від провідних європейських виробників дозволяє провести обстеження і лікування повністю безболісно і комфортно для пацієнтів. В цих медичних закладах працюють фахівці виключно вищої категорії, виконуються високоефективні та технологічні малоінвазивні втручання.

                Сьогодні Колоректальний рак (КРР) є широко поширеною у світі патологією, що­річна захворюваність досягає 1 мільйона випадків. КРР займає друге місце за смер­тністю від злоякісних новоутворень серед чоловіків і жінок. Найчастіше КРР виникає з аденом товстої кишки, і в окремих випад­ках у пацієнтів з генетично детерміновани­ми синдромами поліпозу або запальними захворюваннями кишки. Термін «поліп» означає наявність окремої ділянки ткани­ни, який видається в просвіт кишки. Поши­реність аденоматозних поліпів становить 18-25 %.

                Раджу нашим читачам звернути увагу на наступні речі та регулярно проводити визначення діяльності кишечника, оціню­ючи:

  • Скільки разів на добу буває стілець?
  • В який час?
  • Випорожнення кишечника відбуваєть­ся самостійно чи за допомогою послаблю­ючих ліків, клізм?
  • Чи буває неконтрольоване випорож­нення кишечника?
  • Уточнювати кількість, колір калових мас та наявність патологічних домішок (кров, слиз).

                Лікар хірург-проктолог П. Скурчанський виконує методику інфрачервоної коагуляції при анальних тріщинах та внутрішньому геморої, метод електрохімічної коагуляції ге­мороїдальних вузлів, який є безболісним і безкровним. Впроваджує складні методики радіохірургічної проктології, аналогів яких немає жоден медичний центр нашого регіо­ну. Лікар проктолог Ю. Круглій практикує і досконало володіє методом лігування внут­рішніх гемороїдальних вузлів, який дозволяє цілком позбутись внутрішнього геморою, проявом якого є такі скарги: випадіння слизової прямої кишки та кровотечі.

                У здорової людини стілець буває щоден­но, переважно вранці. Слід пам'ятати, що частота стільця в той же час залежить від складу харчового раціону. Якщо в склад ха­рчового раціону входить багато рослинної клітковини, то частота стільця може колива­тися до 2-3 разів на добу, і якщо рослинної їжі - мало, то стілець може бути 1 раз на дві доби.

                При різних захворюваннях зустрічається прискорене випорожнення кишківника з виділенням рідкого або кашоподібного сті­льця (пронос або діарея). При цьому вини­кає необхідність відрізняти діарею обумов­лену ураженням тонкої кишки (ентеральну), від діареї, пов'язаної з захворюваннями товстої кишки (колітичну). Під час порушен­ня перетравлення білків з'являються калові маси темного кольору, лужної реакції, з гни­лісним запахом, що мають неперетравлені шматочки їжі (гнилісна диспепсія). При по­рушенні перетравлення вуглеводів в кише­чнику відбувається активація бродильної мікрофлори, в результаті чого з'являються пінисті кишкові випорожнення кислої реак­ції (бродильна диспепсія).

Тож за наявності найменших скарг, не­обхідно терміново звертатись до лікаря проктолога, з метою раннього виявлення небезпечних онкологічних захворювань та вжиття методів профілактики.

 

Петро Скурчанський, хірург-проктолог,

заступник головного лікаря-директора санаторію «Рубін» з медичної роботи

 

версия для печати